Specialized Enduro Race Kliny

Loňksý závod MTB seriálu Enduroserie, jemuž poprvé poskytl zázemí Sport areál Klíny, se konal téměř v polovině října. Teploty lehce nad nulou, mrholení, občas déšť a banda promrzlých cyklistů, ohřívajících se u provizorních táboráků – tak nějak vypadal závodní víkend. A nakonec jsme i přes nástrahy počasí slyšeli v podstatě jen samé kladné ohlasy.

Letošní závod bude nejspíš trochu jiný. Termín je totiž posunut na 15. - 16. července, je tedy docela možné, že se dočkáme opačného extrému. MTB závody, které se v letních měsících jezdí po Krušných horách, už byly nejednou svědkem situace, kdy teploměr v horní stanici lanovky ukazoval třicítku už v dopoledních hodinách.  

Další změny, které závodníky čekají, budou přímo na trati. Krušné hory nabízí poměrně bohaté  množství variant, kudy vést transfery i samotné měřené úseky. Z tohoto důvodu bude více než polovina tratě inovovaná. Závodní okruh bude dlouhý zhruba 30km, bajkeři na něm absolvují 5 měřených úseků. Z toho 2 budou přímo v bikeparku na Klínech, kde bude možné k dopravě na start jedné RZ  využít lanovou dráhu. Zbývající 3 „erzety“ se pojedou v okolí Sport areálu Klíny. Transfery i měřené úseky budou využívat částečně trasy krušnohorských MTB závodů a turistické stezky. Závodníci zavítají např. na Mračný vrch, Střelnou, projedou také okolo Janovské přehrady nebo Flájské obory. K jedné RZ bude částečně využita DH trať podél nedaleké sjezdovky v Meziboří.  Přílišné technické náročnosti by se neměl nikdo bát, např. bikepark, který lemuje sjezdovku, je v létě hojně využívám i méně technicky zdatnými cyklisty, kteří zde často tráví letní odpoledne s celou rodinou. Právě pro ty, kteří se nepovažují za zkušené enduro závodníky, bude opět připravena o jednu RZ zkrácená verze - kategorie Hobby. Časový limit bude stanoven až před závodem – dle situace na trati. Každopádně během transferů mezi jednotlivými RZ bude dostatek času na odpočinek, občerstvení, příp. na údržbu kola. Trať bude plně vyznačena v sobotu 15.7. od 10:00, od tohoto času bude povolen trénink.

Přihlášku je možné podat online na www.ceskaenduroserie.cz , nebo osobně v kanceláři závodu ve Sport areálu Klíny ( 50°37'41.247"N, 13°33'55.503"E ) v sobotu 15. 7. 2017 mezi 15. a 18. hodinou. V den závodu 16. 7. 2017 je možné přihlásit se od 8:00 do 9:00 hod. První závodník odstartuje v 9 hodin, další budou následovat v půlminutových intervalech.

 Enduro race Klíny

enduro race Klíny