Report z outdoor festivalu

O víkendu 28. -30. 11.2014 proběhl v kulturním zařízení Citadela v Litvínově nultý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který má v České republice již letitou tradici, ale v Litvínově se objevil poprvé. Na programu se objevily známé osobnosti horolezectví, kitingu, highline, slackline a cestování, ale také osobnosti canyonigu a lezení z regionu.

Mohli jste vidět Lucku Hrozovou v pořadu Ice Ice Baby, Petra Piechowicze s výstavou fotografií s lezeckou tématikou, Josefa Nežerku o „kajtování“ v Maroku, Anču Kuchařovou o highline a slackline. Z litvínovské scény dorazili členi horolezeckého oddílu HO Klíny Hanka Nováková a Míra Otcovský s besedou o canyonigu nejen na Korsice a Míra Hrabal o Královské cestě ve Španělsku. 

Nedílnou součástí festivalu bylo promítání filmů s horskou či outdoorovou tématikou, například Príbehy tatranských štítov - Stopy na hrebeni či Chaga the story aj. Nechyběla hudební kapela Lake Stopper a exhibice Gibbon Teamu na slackline.

horské koloběžkyMezi partnery festivalu patřily Sport areál Klíny a HUDY sport Most. Ti pro návštěvníky připravili doprovodný program - boulderingovou stěnu s duchnou, na které si mohli zalézt malí i velcí lezci, horské koloběžky ze Sport areálu Klíny, na kterých jste mohli jezdit po prostorách Citadely. Nechyběl prodejní krámek HUDY, kde bylo možné zakoupit potřebné vybavení na ven do nepříznivých podmínek. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet Gore- tex sprchu s bazénkem - stačilo se obléknout do nepromokavého oblečení a nepromokavých bot La Sportiva, což bylo na místě k zapůjčení.