Enduro Traily

Všem nadšencům terénní cyklistiky doporučujeme nové endurové traily v okolí Sport areálu Klíny, v krásné krušnohorské přírodě.

Traily projektují, staví a udržují Tomáš Trunschka, Ondřej Málek a Josef Schiller + jejich parta pomocníků. 

ORE TRAIL 

Je zatím nejlehčím trailem, který se vine v bukovém lese od jeho startu na Mračném vrchu. Trail je sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Start trailu je velmi podobný svým flow charakterem první polovině Dam trailu, ale nestřídá ho technická pasáž. Trail klesá v podobném profilu až k přehradě. Ve spodní pasáži je možné odbočit od Dr. Jakylla k panu Hydovi v podobě našeho nejtežšího Shorty trailu.

DAM TRAIL 

Trail nazvaný podle Janovské přehrady, kde je také cíl i ostatních trailů, jeho start je na Mračném vrchu. V úvodní polovině se dá trail charakterizovat jako plynulý single track v bukovém porostu, který se neustále zrychluje a tím nabírá na obrátkách. Po přejezdu do březového lesa se trail mění ve středně technicky obtížný, který je ovšem v pomalé rychlosti sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Závěrem trailu vás osvěží přejezd horského potoka a následně brzdíte u vpusti Janovské přehrady.

DEER TRAIL  novinka

Nejnovější trail, který začíná v jedné třetině stoupacího Ethylenu a zavede vás opět k Janovské přehradě. Začíná jako mírný sjezd od obce Klíny na hranu svahů Janovské přehrady kde se to trochu rozjede. 

SHORTY TRAIL

Je náš nejtěžší a krátký trail, kde se do cesty připletlo pár balvanů. Trail není potřeba moc popisovat, uvidíte sami. Nutné je zmínit, že v případě deštivého počasí mohou být kamenité pasáže hůře sjízdné.

ETHYLEN TRAIL

Je stoupací trail, který Vás dovede na start Dam trailu a Ore trailu. Začíná za sportovní halou Sport areálu Klíny.

HOTOVÝ JE I DALŠÍ DLOUHÝ TRAIL AŽ DO HAMRU U LITVÍNOVA!

SLEDUJTE FACEBOOK:  https://www.facebook.com/klinsketraily