Aktuální provoz areálu

SJEZDOVKY, LANOVKA A VLEK K1

Sjezdovky, lanovka a vlek jsou z důvodu nařízení vlády stále mimo provoz. 
Platí zákaz sáňkování a bobování na sjezdovkách.  

BĚŽECKÉ OKRUHY

Běžecké tratě byly upraveny v pátek 26.2. odpoledne. Upraveny byly okruhy na Mračném vrchu, trasy přímo v obci, trasa Klíny - Klínská brána - Jelení hlava, okruh okolo Jelení hlavy (modrý 2) a Neuhausenský okruh v DDR. Celkem 45 km.  Tato úprava byla zřejmě poslední v letošní zimní sezóně.

Parkoviště P4 na Mračném vrchu je rozbahněné a je uzavřeno! Parkujte prosím na asfaltových parkovištích P3 či P1 v obci.

Letos počítejte s nižší frekvencí úprav běžeckých tratí (max 2x týdně), protože údržbu tratí financujeme částečně z parkovného a z větší části z provozu areálu (jak jistě víte, sjezdovky se letos ještě nerozjely).  Další důležitá zpráva: od letošního roku upravujeme pouze tratě v okolí Klínů, tj. od Mníšku po Jelení hlavu. Úpravu tratí Mníšek - Nová Ves, Českojiřetínský okruh a trasu Jelení hlava - Fláje Jihobřežní nebudeme provádět. Je to již zohledněno v nových mapách, kde jsou tyto tratě označeny čárkovaně jako neupravované ZDE. Musíme se chovat ekonomicky, nejsme rozpočtovka. A to máme náklady na úpravu 1 km běžeckých tratí rolbou "pouze" 380 Kč.

PARKOVÁNÍ

Od 15.1.2021 jsou všechna parkoviště na Klínech placená. Osobní automobil 100 Kč/den, dodávka nad 6 m 200 Kč/den, autobus, dodávka nad 9 m 300 Kč/den. Platba parkovného je možná v hotovosti či platební kartou. Parkoviště P4 na Mračném vrchu je uzavřeno. Parkujte raději na asfaltových parkovištích P3 a P1 dole v obci. Hlavně neparkujte podél silnice, Poliicie vás neprodleně zkasíruje.

LYŽAŘSKÁ ŠKOLA

Lyžařská škola je z důvodu nařízení vlády mimo provoz. 

PŮJČOVNA A SERVIS LYŽÍ

Po dobu koronavirového omezení provozu objednávejte pomocí SMS, případně volejte 773 650 640Výdej a příjem výpůjček 9.00 - 14.00 a 15.00 - 16.15 hod.

UBYTOVÁNÍ

Hotel Emeran a Chata Emeran II jsou z důvodu nařízení vlády mimo provoz. Možné jsou pouze služební pobyty s písemným potvrzením zaměstnavatele.

RESTAURACE + Mammut bar

Restaurace a Mammut bar jsou z důvodu nařízení vlády mimo provoz. Bude ale otevřeno "okénko" vždy o víkendu. 

ZIPLINE

ZIPLINE KLÍNY je z důvodu nařízení vlády a uzavření zimních středisek mimo provoz.
Zakoupit vstupenku a rezervovat jízdu na volný termín v roce 2021 je již možné. Více info ZDE.